رویه های بازگرداندن کالا

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟
آسودگی خاطر و رضایت‌‌مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های اصلی رمزیار بوده است و در این راستا می‏‌کوشیم تا هر سفارشی که ثبت می‌شود در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری نهایی برسد. اما با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش و تحت عنوان ضمانت بازگشت وجه به مدت ۷ روز در نظر گرفته شده است.

شرایط و رویه ‌های بازگرداندن کالا:
تمامی درخواست‌های بازگرداندن محصولات باید حداکثر تا ۷ روز پس از دریافت محصول، به رمزیار اطلاع داده شود.
لازم است کارتن و بسته‌بندی اصلی محصولات تا پایان ۷ روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری کنید.
از آنجا که بیشتر محصولات ما در دسته‌ی مواد خوراکی قرار دارند، قبل از ارسال روی تمامی بسته‌های ارسالی لیبل یا هولوگرام امنیتی نصب می‌ شود و استفاده از مهلت بازگشت ۷ روزه کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که این لیبل مخدوش یا باز نشده باشد و کالا در کارتن یا بسته‌بندی اصلی خود به رمزیار بازگردانده شود.
برچسب ‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا بسته‌بندی اصلی محصول و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت ۷ روزه‌ی بازگشت وجه را از بین خواهد برد.
مجددا هم یادآوری و تاکید می‌کنیم که انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به محصولاتی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌ گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌ بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینگ، امکان مرجوع کردن محصول را از بین خواهد برد، حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد! در صورت انصراف از خرید، هزینه‌ی ارسال کالا به بیرناب بر عهده‌ی خود مشتری خواهد بود.

با تشکر از مشتریان عزیز https://yapell.com